Café AdAstra

Café AdAstra je originální a příjemné místo inspirované prostředím francouzských kaváren. V nabídce najdete skvělá vína z Francie i Čech, tradiční české pivo Únětice a řadu lahodných lehkých jídel. Nechybí skvělá káva a dobré čaje, a tak si každý přijde na své. Návštěvou naší kavárny potěšíte nejen své chuťové buňky, ale také podpoříte dobrou věc! 

Kavárnu provozuje obecně prospěšná společnost Zajíček na koni a je zároveň i pracovištěm pro osoby s mentálním handicapem. Zaměstnanci s handicapem pracují v kuchyni, za barem a obsluhují. Najdete mezi nimi klienty organizace Zajíček na koni o.p.s. a žáky spolupracujících speciálních škol Střední technické učiliště Zelený Pruh, Odborné učiliště Vyšehrad a jiné. Počet pracovníků - tzv. kavárníků - stále rozšiřujeme. Práce je to těžká, protože vycházíme každému vstříct v jeho individuálních potřebách. A to jen proto, aby u nás mohl pracovat skutečně každý, jakkoli handicapovaný člověk. 

V kavárně se také nachází klavír a další hudební nástroje, na které si každý „hudebník“ může zahrát, a tím podpořit příjemnou atmosféru. K té přispívají i pravidelné klavírní večery. Hrajeme každý den... Pro každého, kdo nevládne hudebním talentem, je tu rozsáhlá knihovna a příjemné čtecí koutky vybudované ve výlohách kavárny. Najdete zde i velké plátno, projektor a další techniku, která je vám plně k dispozici pro různé firemní či osobní akce. Myslíme u nás i na děti, pro které je tu připraven malý dětský koutek a dětská mlsání. Samozřejmostí je možnost bezplatného připojení k WIFI. 

Budeme se na vás těšit!

Kapacita

Celková kapacita kavárny: cca 60 až  80 osob - dle pohodlí :)
K sezení: 68 míst (50 míst u stolků, 6 na baru, 12 v čajovém koutku ve výlohách)
Možnost rezervace salonku: 25 osob

PRONÁJMY

V naší kavárně nabízíme možnosti uspořádat soukromé akce, narozeninové oslavy, firemní meetingy, večírky a mnoho dalších.K dispozici máme celou kavárnu, popřípadě salónek s kapacitou pro 25 osob. Na Vaše akce můžeme propůjčit projektor s plátnem, či ozvučení v podobě repro beden a mikrofonu.

Prostor naší kavárny je vám k dispozici ZDARMA. Počítáme ale s vaší útratou. 

Při pronájmu celé kavárny na celý večer - minimálně 20000,- (raut + budget na nápoje), salonek 10000,- 

Při pronájmu salonku na dopoledne - konference, meetingy, tiskovky bez konzumace - 5000,-  (9.00 - 11.30, v ceně 4 karafy s vodou, technika) 

Pokud chcete na akci vlastní cathering, byť to není běžné, dá se to domluvit, ale budeme účtovat pronájem v běžné nejnižší ceně catheringu pro Vámi udaný počet lidí = minimálně ovšem 10 000,- ! 

Pro vlastní víno účtujeme korkovné  210,- / lahev.

Pro vlastní pivo - se domluvíme dle aktuální situace.

Nedovolujeme vlastní kávu! 

Myslíme, že je to fér...

 

Historie   Pomáháme od roku 2004

Projekt Kavárna vznikl z iniciativy obecně prospěšné společnosti Zajíček na koni, která již od roku 2004 pomáhá dětem a lidem s různými handicapy. 

Jejími hlavními projekty jsou terapeutické jízdy na koni, letní a zimní pobyty a „pomoc na blízko“ -  pomoc sociálně slabým. Od založení již uběhlo několik let, a tak se z dětí stali dospělí a společnost se pro ně snažila najít uplatnění na pracovním trhu – tak vznikl v roce 2011 další projekt - Kavárna - jejich příležitost začlenit se do společnosti. Klienti s handicapem nejprve pracovali v hostitelských kavárnách, ale 3. června 2015 byl po velkém úsilí v krásných prostorech na Praze 2 v Podskalské ulici položen „základní kámen“ kavárny, která se měla stát jejich domovinou. V září téhož roku jsme se dočkali a byl zahájen provoz Café Adastra.

Podpořte nás:

Projekt kavárna - zaměstnávání osob s handicapem:

https://www.darujme.cz/projekt/1200851

Projekt diskotéky - fandíme lásce lidí s handicapy

https://www.darujme.cz/projekt/1201566

Projekt Ježíšek  - Pomáháme dětem a mladým lidem z bídy

https://www.darujme.cz/projekt/1200567

Vyšlo o nás v médiích

Blog Frutiko
Český rozhlas
Právo
Naše Praha centrum
Praha.eu
invArena
Noviny Prahy 2
Malostranská drbna
Představení Zajíčka na koni o.p.s.
Klíč, ČT
Pomáháme večeří: vaří Popečeníčko.cz
Pomáháme večeří I
1. narozeniny kavárny

Ohlasy

Skvělé místo pro oslavu (nejen promoce) - bylo nám u vás moc dobře! - výborné jídlo, milá obsluha, příjemné, útulné a čisté prostředí. Od této chvíle si u vás umím představit jak posezení u skvělé kávy s kamarádkou a dětmi nebo také pracovní oběd - prostor kavárny umožňuje obojí. Děkuji a těším se na další návštěvu!
Šárka Svoboda Rokosová
Absolutně prvotřídní quiche! Příjemné prostředí a výhodné a chutné polední menu.
Zuzanna
Nová a už na první pohled moc hezky řešená kavárna kousek od náplavky. Nabídka poledních menu vypadá opravdu lákavě a neotřele, což je příjemné zpestření po všech těch obvyklých restauračních klišé :). Část dne tu pomáhají s obsluhou handikepovaní. A mají tu moc hezkou knihovnu přes celou stěnu a sedí se tu i ve výklencích oken - to mám ráda!
Rohlique
V této sympatické a útulné kavárně jsme se rozhodli s manželem, že zde uspořádáme naši svatební hostinu. A byli jsme nadšeni! Vše bylo skvěle připravené, dobré jídlo, příjemná obsluha, odpoledne přišel sympatický klavírista, který naše svatební veselí zpestřil živou hudbou... prostě paráda :-). Všem se prostředí kavárny moc líbilo, určitě se sem někdy rádi zase vrátíme. Návštěvu kavárny vřele doporučujeme!
Novomanželé Péťa a Petr